Про нас

Академiчний камерний хор «Кантус»  є лауреатом міжнародних конкурсів, учасником хорових фестивалів та форумів за кордоном – в Угорщині, Італії, Австрії, Швейцарії, Франції, Німеччині, Великобританії тощо. Репертуар різноманітний: духовна музика, музика Ренесансу, українські народні пісні, твори українських композиторів, колядки, джазові композиції та інші. Насамперед серед акцентів – сучасна музика. Назва колективу не випадкова. Слово «Cаntus» у перекладі з латинської означає «пісня, спів».

Шлях колективу.

Історія «Кантусу» почалась у 1985 році з виступу на ювілейному концерті Михайла Кречка. Це свого роду був дебют. Тоді колектив був невеликим, проте склад із кількох осіб не завадив професійному становленню. У багатьох музикантів паралельно тривала й викладацька робота.

У 1986 р вирішили створити ансамбль старовинної музики (ансамбль – бо невеликий, а старовинної – бо хотілося поспівати щось таке, що мало співається в регіоні). Ансамбль старовинної музики офіційно про себе заявив того ж року на Дні вчителя. Власне, виступ на професійному святі у Будинку вчителя колектив узяв за основу міцного старту, і ця мить для музикантів майбутнього «Кантуса» стала своєрідним днем народження. У 2016 році восени колектив відзначив 30-річчя.

1992 року вийшло розпорядження голови виконкому Закарпатської обласної ради Михайла Країла про створення професійного камерного хору «Кантус». Це був старт професійної кар’єри колективу.

Хор “Cantus” – лауреат міжнародних конкурсів (1990, 1992 рр.), учасник хорових фестивалів та форумів в Угорщині, Італії, Австрії, Німеччині, Великобританії, Швейцарії, Франції та ін. У репертуарі хору – духовна музика, музика Ренесансу, українські народні пісні та твори українських композиторів, колядки, твори сучасних композиторів, спіричуелси та джазові композиції.

У 2009 роцi хор отримав почесне звання академiчного колективу.

Диригент – Еміл Сокач

Народився 25 квітня 1959 р. у м. Ужгороді.

Освіта вища. У 1983 р. закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського у класі М. Кречка за фахом – диригент хору.

Художній керівник і диригент Камерного хору “Cantus” управління культури Закарпатської облдержадміністрації.

Заслужений артист України.

Народний артист України. (2008)

Лауреат конкурсу “Кращий закарпатець-2002”.

Лауреат Всеукраїнської програми “Лідери регіонів”, 2002 р.

“Мета життя – займатися улюбленою справою.

Життєвий принцип – рух.

Найприємніше у роботі – процес.

В людях ціную порядність, принциповість, професійність”.