Фестиваль сучасної духовної музики

У 2001 році «Кантус» організував в Ужгороді свій фестиваль під назвою «Фестиваль сучасної духовної музики». Ідеологом заходу став відомий піаніст Йожеф Ермінь. З неабияким успіхом та на високому рівні було проведено 7 фестивалів. Але 2014 року, коли мав відбутися 8-й фестиваль, почалася війна на Сході України. Різні чинники вплинули на призупинення проведення цієї культурної «родзинки» обласного центру Закарпаття. Не було фінансування, однак, зізнається Еміл Сокач, найбільше руки опускалися від численних трагедій на Сході.

Цей фестиваль поєднував не тільки професійну хорову музику – була тут і оркестрова, й ансамблева, крім того, різних жанрів. Назва теж не випадкова, адже для колективу духовна музика є «визначальною, справжньою, високою, ідеологічно-світоглядною». Еміл Сокач зізнається, що часто духовну музику ототожнюють із церковною.
– Концерт фортепіанної музики. Сольно звучить фортепіано – наприклад, твір Олів’є Мессіана «Двадцять поглядів на немовля Ісуса». Кожна частина цього циклу має свою назву. Це сучасна музика без жодного слова. Так, це не церковна музика, але вона є високодуховною. Багато хто називає цього автора найбільш християнським композитором ХХ століття», – каже художній керівник «Кантуса».